MALÝ BLANÍK

DÉLKA VÝLETU: 5 km     
ČASOVÁ NÁROČNOST: cca 1,5hodiny (dá se spojit s výletem na velký blaník a je z toho výlet na celý den :)   
KOUPÁNÍ PRO PSA: ano
DOGFRIENDLY RESTAURACE: ano     
PRO MALÉ PSY: ne (cesty přes les i mimo vyznačené trasy)    
MNOŽSTVÍ PSŮ V OKOLÍ: malé
ZVĚŘ V OKOLÍ: ano

 

Výlet na malý Blaník je příjemný a vcelku nenáročný výlet pro celou rodinu a vašeho čtyřnohého miláčka.

My jsme výlet započali v maličké vesničce jménem Býkovice, spadající pod Louňovice p. Blaníkem. Auto se tam dá zanechat v podstatě kdekoliv, jelikož ve vesnici bydlí asi tak 5 lidí a s největší pravděpodobností si vaší přítomnosti ani nikdo nevšimne. Pokud byste jeli autobusem, stačí dojet do Louňovic p. Blaníkem (autobus jezdí několikrát denně z nedalekého města Votice). Do Býkovic je to už kousek.

Už odsud nás vede červená turistická trasa přímo na malý Blaník, vede ale po silnici, takže kousek za rybníkem uhneme na polní cestu, která nás vede směrem nahoru k lesu.
Na úpatí lesa je lavička, která tu není jen tak pro nic za nic - je z ní totiž naprosto úžasný výhled do údolíčka. Takže určitě není od věci se tu na chvíli zastavit a trošku se pokochat. Pak pokračujeme dále do lesa, kde nás to opět připojí na červenou turistickou trasu a po ní se už můžeme vyškrábat až k cíli naší cesty a tou je zřícenina kaple sv. Máří Magdeleny z roku 1730. 
67104483_322555148698214_4753657309152935936_n

 

Nejkrásnější pohled na zříceninu je z blízké skály, na kterou se dá při troše dobré vůle vylézt, sednout si a chvíli si dáchnout při pohledu na kapličku. 

Teď už je vcelku na vás kam se bude odvíjet směr vaší další cesty. Když se budete držet červené turistické trasy dovede vás přímo až na velký Blaník. To je výlet, který také stojí za to, ale je lepší tam mít hafany na vodítku, protože koncentrace lidí s pejsky je podstatně vyšší. Pokud dorazíte až k cíli, naleznete rozhlednu, kde vás ovšem s psíkem nepustí. Takže si akorát můžete „odškrnout“ že se vám tam povedlo vylézt a využít místní občerstvení.

Další možností místo Velkého Blaníku můžete být varianta s cílem ve vesničce Louňovice p. Blaníkem, kde je příjemná zámecká hospůdka, můžete být po dohodě i s psíkem. Na zahrádce jsou psi povoleni, pan majitel má pejsky rád. Mají tu klasiku alá řízek s „brsalátem“, svíčková apod. Ceny jsou prostě lidovky, za stovečku máte oběd jako nic. Vesnička i sama o sobě je moc hezká, má své kouzlo, díky krásnému zámku, kostelíku a statku přímo na náměstí.

My jsme se s pejskem drželi na malém Blaníku, kde je nespočet různých cestiček a hlavně nikde nikdo. Můžete vše projít křížem krážem, les je opravdu krásný. Jen pozor na srnky, je jich tu požehnaně už jen kvůli krmelcům na každém rohu. Takže znáte to, kdo dřív vidí srnku, vyhrál.  Cestu zpět jsme záměrně volili kolem rybníku, který není zrovna křišťálově čistý, ale pro hafany úplně ideální, takže se na závěr prochajdy můžou trochu osvěžit. 

Pak už můžete sednout do auta a cestou zpět se zastavit v Louňovicích, o kterých jsem mluvila už výše. Nadlábnout se, dát si zmrzku a alou domů...

stažený soubor (1)stažený soubor (2)_1

 

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz

KDO NÁS VYZKOUŠEL?❤

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení