Dovolená s ČSV

Každoroční plánování. Kam na dovolenou? Monča plácne do stolu, "Chci k moři"! Super, jedeme k moři. Sakra…s dospívajícím čsv k moři? Všechno jde..

    Rozhodli jsme se jet do Bibione, je tam psí pláž (ano, psí pláž / pláž pro psy / lehátka pro psy / slunečník pro psy). Měli jsme štěstí a rodiče nám dali recenzi z minulého roku, kdy psí pláž vychválili. A ve všem měli pravdu. Psí pláž je klidnější než normální pláž v Itálii, krásný čistý písek, nikde ani kousek nedopalku od cigarety, nikde načůráno, opravdu čisto jak nikde jinde. Samozřejmě si za vše zaplatíte. Na 4 deštníky na normální pláži přichází pouze 1 deštník na psí pláži, aby pejsci byli daleko od sebe, měli prostor a vše bylo v klidu.

    Dynamitovi bylo něco okolo 10 měsíců. Od malička nemá problém s cestováním, v autě je snad každý den, furt někam cestujeme, jako šestiměsíční zvládl i cestu do Francie na hory. Ale přece nějaké obavy byly, vše jsme přizpůsobili, aby měl v autě pohodlí a jelikož jsme jeli přes noc, musel jsem ho i budit aby se šel někde na benzínce vyčůrat. Prostě spal jak poleno! 

    Cestu tedy zvládl, další obavy byly z toho, jak zvládne vedra, pláž a ostatní pejsky. Navíc jsme nevěděli, jak bude reagovat na moře. Místní "kačák" za barákem zvládá skvěle, skok a plavba se zakusováním všeho co pluje na hladině je samozřejmost, ale co vlny? Co slaná voda? První den jsme dospali cestu, procházeli se po pláži a bylo vidět, že vše bude v pořádku. Naopak, každý klacek MUSEL být vytažený z moře, bylo to naprosto skvělé do klacku č.18238, kdy nás to už přestalo bavit, jak do vody vstupuje krásný mohutný pes a vyleze uslizlá mokrá myš s klackem. Pak se oklepal a vypadal už zase trošku jako pes..

     No a večer? Pes spal... byl naprosto utahaný z naplavaných kilometrů.. Jediné co nám pobyt komplikovalo, že s vedrem neměl takovou chuť k jídlu, takže jsme u misky trávili čas všichni 3, to pak šmakovalo. Strávili jsme v Itálii krásných 14 dní, Dynamit naplaval tolik km, že by se za to nestyděl ani průměrný převozník uprchlíků. S naplavanými kilometry byl už ale vyčůranější, vždy nás v hluboké vodě doplaval a vlezl si na nás pro odpočinek. Byl ale ohleduplný, že se nechal držet a opravdu vplul do náruče, nijak neškrábal, šlo přeci jen o prospěšnou odpočívací stanici. Na pláží místo odpočinku hrabal jámu pro průměrného mamuta. Na psy kolem sebe reagoval dobře, samozřejmě každý má své neoblíbence, i Meggie v Simpsnech má rivala v podobě dítěte s jedním obočím, tudíž jsme to hodnotili jako naprosto zvládnuté. 

Zvládl i místní výlety, dokonce byl i v Benátkách. Vyhýbali jsme se hlavním proudům, prošli si méně frekventované místa a bylo to pro nás o to zajímavější. 

     Ale nejvíc spokojený byl stejně večer, když se na pláži kde už nikdo nebyl rozběhl do vln, několika skoky přeskočil ty zpěněné blbosti na špičce vlny a pak sebou plácl do vody, pak už jen elegantní tempa, kopnout, mávnout, kopnout, mávnout.....

     Zjistili jsme, že se s čsv cestovat dá. Velice dobře. Musíte myslet na hodně věcí, myslet na pohodlí psa atd. Ale není to nereálné. Nyní už si nedokážeme představit dovolenou bez něj. Hory v létě, v zimě, moře, cokoliv.. Záleží na jednotlivcích, jak to zvládají, pro nás je úžasné, že to Dynamit zvládá s přehledem.!

 

 

 

46482414_1990635261229281_9081746104449499136_n

 

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz

KDO NÁS VYZKOUŠEL?❤

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení