Březen 2017 a lyžování v Alpách se štěňátkem

     Ještě když jsme neměli Dynamita ani doma, rozhodli jsme se, že v březnu příštího roku pojedeme na lyže do Alp. Naplánovali jsme Francii, i když jsme nevěděli, jestli to vše zvládneme, ale byla to 6 měsíců daleká budoucnost, tak jsme si řekli, že to zvládneme. Jak se blížil čas, tak jsme věděli, že cestování autem není problém, ale se samotou problém byl. Dynouš nevydržel déle než pár hodin doma sám. A co teprve v cizím prostředí?

     V pěti měsících byl ještě krásná a skladná kulička, takže cesta do Francie nebyla problém. Celou cestu byl hodný, spal, a když byl vzhůru, všímal si hraček nebo Monči, která ho skvěle zabavila. Samozřejmě cesta s půlkou kufru hraček je absolutně normální. Měli jsme víc hraček, než kdybychom měli trojčata! A v kufru v autoledničce jsme neměli řízky ale kosti pro psa! 

    Když jsme dorazili na místo, tak mě málem trefilo. Přijdeme do luxusního apartmánu, který byl obložený dřevem a v obýváku 2 krásné kožené gauče. Monča mě podpořila, že přece neničí a bude to vše v pořádku. Já viděl vytrhané kusy dřeva a gauč na cucky.. Každý den ráno bylo venčení, z domova v ČR  jsme sníh znali, ale 3 metry hlubokého sněhu? No něco naprosto úžasného. Kopa sněhu, zavrtat se a vylézt na druhý straně? Bomba.. Takže když jsme přišli zpátky, oblékli se a připravili se na lyže, Dynamit byl doslova v kómatu. Jelikož je Monča zmrzlík, takže už kolem oběda se vymluvila na to, že mrzne a šla domů, popravdě nemrzla, ale chtěla za prckem. V ten moment jsem čekal na sms kde budou shrnuty škody, které Dynamit napáchal. Sms byla při nejhorším s tím, že byla někde loužička. Takže psisko spokojený že byla konečně Monča doma, Monča byla spokojená, že byla konečně v teple a já si mohl v klidu zalyžovat.

     Opravdu za 7 dní lyžování máme výsledek 4x loužička, 1x roztržené prostěradlo (naše vlastní) a samozřejmě plyšáci, kdy ze 156kusů jsme dovezli asi 2.  Několikrát jsme se vrátili domů dříve, hned po obědě, vzali prcka na celé odpoledne někam ven. Blbnutí ve sněhu bylo pro něj naprosto skvělé, s teplotami hluboko pod 0 si vůbec nelámal hlavu a řádil jak čert. Jelikož jsme byli vysoko v lyžařském středisku, tak se tam nikde nesolilo, neměl problémy ani s tlapkami. Na výlety jsme chodili na běžkařské trasy, kterých na místě bylo požehnaně. Dokonce jsme ho vytáhli se sněžnicemi na vrchol jedné vyhlídky ve výšce 3032m.n.m. 

    Překvapilo nás, jak francouzi poznávali plemeno. Byli z něj nadšení, stavěli nás a hodně se na něj ptali. V Čechách nám 7 z 10 lidí oznámí, že máme ale divného huskyho, ale tam? Opravdu věděli co je to za plemeno, zajímali se a chtěli fotku. 

    Příští rok plánujeme opět Francii. Víme, že se hodně věcí změnilo, nyní bychom ho i pro jeho bezpečnost nenechávali volně po bytě. Věřím, že to opět zvládneme a že výlety se sněžnicemi budou delší a náročnější. A Dynamit se těší, až zarazí hlavu do kupy sněhu, vyndá já celou bílou se zamrznutýma vouskami na čenichu.

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz

KDO NÁS VYZKOUŠEL?❤

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení